Blog tematyczny - BlackHouse Web Development

Blog o szeroko pojętym programowaniu, projektowaniu i tworzeniu stron internetowych z wykorzystaniem ASP.NET

Wprowadzenie do JQuery - selektory

Opublikowano Wednesday, January 30, 2013 przez:

W tej części opiszę podstawowe selektory wykorzystywane w JQuery. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych tą biblioteką.

Za pomocą selektorów wybieramy elementy do których ma się odwołać objekt JQuery. Selektor jest to argument przekazywany bezpośrednio do funkcji JQuery: np.: $('a:visible') - selektorem jest a:visible. Selektory działają tak samo jak reguły styli w arkuszach stylów i obsługują wszystkie selektory CSS od wersji 1 do wersji 3.

Wprowadzenie do JQuery - popularnej biblioteki JavaScript

Opublikowano Wednesday, January 30, 2013 przez:

JQuery jest rozbudowaną biblioteką dla programistów JavaScript. Zaletami korzystania z tego framework’a jest kompatybilność tworzonego kodu z wszystkimi nowoczesnymi przeglądarkami, łatwość w nawigacji po drzewie dokumentu (DOM) oraz obszerna baza dodatkowych pluginów.

Kilka informacji jak robimy dobre strony internetowe

Opublikowano Tuesday, January 15, 2013 przez:

Dobra strona internetowa to dużo więcej niż jej pozytywna ocena wizualna. Na jakościową stronę składa się dużo więcej aspektów których dobre wykonanie zależy tak naprawdę od wykonawcy. Dobry projekt graficzny to często tylko ułamek dobrego projektu. Ważne są aspekty analizy wymagań, konkurencji jak i dbanie o "niewidoczną" jakość strony. Zobacz na co, oprócz ciekawego layoutu, zwracamy uwagę przy naszych projektach.